ÇELİKCE Mimarlık Müh.Dan.İnş.San.Tic.Ltd.Şti.  

ARKOZ Madencilik A. Ş.

ZORLUKLAR

Bölge ekomisine büyük katkı sağlayan ve çevre dostu son teknoloji kullanılarak örnek bir proje özelliği taşımaktadır. Bacasında duman göremeyeceğiniz ve atık sistemleri ile cevreyi koruyan öncü bir kuruluş olan Ağrı Çimento Fabrikası (ARKOZ Madencilik A.Ş.) yeşil çevreye sonderece saygılıdır.

Ağrı Doğubayazıt yolu üzerinde, Ağrı ile Iğdır illerine 70 km mesafede olan Yalınsaz köyü civarında bulunan maden sahası üzerinde 264.000 metrekarelik bir alanda, ana yola 3,5 km mesafede yer almaktadır. Ağrı Çimento Fabrikası 1 Nisan 2017 tarihinde temeli atılarak inşaatına başlanmıştır. İnşaat, montaj ve test aşaması ile Nisan 2018 tarihinde üretim ve satışına başlamıştır.

500 milyon TL’ye tamamlanan çimento fabrikası günlük 2.500 ton klinker üretimi kapasitesi ile yılda 1.250.000 ton çimento üreterek yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Description

MÜŞTERİ
ARKOZ Madencilik A.Ş.
YER
Doğubayazıt/AĞRI
ALAN
264.000 M2
TAMAMLANMA
2017 - 2018
DEĞER
$ 100,000
MİMAR
Cengiz ÇELİK

Planning

TheBuilt –  to deliver a better world

We remain true to the same principles on which our company was founded over a hundred years ago: providing superior service to our clients, putting safety first, creating opportunities for our people, delivering exceptional work, fostering innovation, acting with integrity, and strengthening our communities. These tenets unite us as one company, and guide every aspect.

THE REQUIREMENTS

We are a global network of experts working with clients, communities and colleagues to develop and implement innovative solutions to the world’s most complex challenge.

We are a global network of experts working with clients, communities and colleagues to develop and implement innovative solutions to the world’s most complex challenge.

Client Reviews

Cant find what you need?
See all services
×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp